Isa Brown

Chcete se dozvědět více informací o ceně, případně slípku objednat, volejte na tel. č.724 049 368.

Popis:

Tato slepice byla speciálně vyšlechtěna pro vysokou snášku. Patří mezi nosné hybridy. Typově se řadí mezi lehké druhy slepic. Isu Brown nelze vyloženě zařadit mezi ostatní plemena slepic, protože je speciálně vyšlechtěným hybridem. Tuto slepici vytvořila francouzská společnost, která si postup jejího šlechtění nechala v roce 1978 patentovat.

Její průměrná roční snáška činí 300 vysoce kvalitních vajec s hnědou skořápkou. Snáškový cyklus může probíhat až do 90. týdne věku. Je značně odolná a vhodná do menšího chovu. Je také velice oblíbenou u českých chovatelů. Můžete je krmit krmnými směsmi pro nosnice, které jim dají dostatek energie pro pravidelnou snůšku.

Bezproblémů si zvykne na nové prostředí a odlišné podmínky. Isu Brown můžete chovat v různých oblastech. Slepička je bezproblémová a bude šťastná na jakémkoliv dvorku. Mají velmi rády lidskou společnost a nechají se snadno ochočit. Pokud jim věnujete svoji péči, budou doslova Vašimi domácími mazlíčky. Díky své kliné povaze vycházejí dobře s ostatními druhy zvířat.

Isa Brownky se vyznačují jantarově hnědým peřím, měděnýma očima a neklopeným jednoduchým hřebenem.

● Pevná tělesná stavba

● Období růstu do 17. týdne

● Průměrná hmotnost vajec 62 g

● Dospělá slípka váží cca 2 kg

isa-brown.JPG