Mulardi vznikají zkřížením dvou různých druhů drůbeže. A to kachny pekingské (matka) a kachny pižmové (otec). Tyto role je třeba zachovat, jinak by při křížení nevznikl právoplatný mulard. K prvnímu šlechtění docházelo ve Francii.
Mulardi (někdy nazýváni také jako husokachny) byly vyšlechtěni výhradně jako zdroj masa. Jsou statnými zvířaty s vysokým podílem masa na jejich těle. Dosahují váhy až 5,5 kg. Jejich maso obsahuje nízký podíl tuku. Maso charakterizuje vláčnost a šťavnatost. Velice ceněné jsou velké prsní řízky mulardů.
Praví gurmáni jistě ocení i vysokou hmotnost jater tohoto druhu drůbeže. Do jateční váhy dorůstají během necelých tří měsíců. Samozřejmě záleží na stravě a obecné spokojenosti zvířat.
Mulardi nejsou náchylní na nemoci a změny počasí. Jsou velmi odolným plemenem. Chovají se většinou v čistě bílé barvě. V malochovech se mohou objevit i strakatí mulardi.
Jedná se o mutanty, proto jsou neplodní a tudíž jejich domácí rozmnožování je nemyslitelné.
Můžete je chovat společně s ostatní drůbeží, ke které jsou tolerantní a přátelští. Nemusíte se tedy bát rozbrojů mezi zvířaty. Jsou překvapivě tichou drůbeží.
• Spotřeba krmiva 3,2 kg/kg přírůstku.
• Krmení hlavně krmnými směsmi pro kachny a husy.
• Nepohrdnou ani pastvou.
• Krmná směs zajistí rychlý růst.
• Dokrmovat můžete i kukuřicí a obilnými směsmi.
Pokud Vám mulardi zaimponovali a rozhodli jste se vyzkoušet jejich chov, můžete je objednávat na této stránce.