Mezi nejčastěji chované křepelky patří křepelka japonská, dále čínská a kalifornská. Všechny křepelky až na kalifornskou jsou původem z Asie. Křepelky, mimo křepelku japonskou, jsou chovány jako okrasní ptáci. Křepelka se stala oblíbenou pro rozmanitou užitkovost, stejně jako ostatní drůbež, pro maso i pro vejce. Ve velkochovech se chovají nosné a brojlerové křepelky.
Japonsky začínají snášet už od věku 8 týdnů. Snáška se pohybuje ve vysokých číslech - až 300 vajec za rok. Velkou snášku samozřejmě podpoří správné složení krmiv. Vejce křepelek jsou přibližně 5x menší než vejce slepic. Vajíčka poznáte snadno už na první pohled, mají skořápku posetou tmavě hnědými nepravidelnými skvrnami. Křepelky kalifornské a čínské mají snášku zanedbatelnou, chovány jsou spíše pro okrasu.
Křepelčí vejce jsou vitamínovou bombou nacpanou minerálními látkami. Mají blahodárné účinky na mužskou potenci a pozitivně ovlivňují krevní tlak. V Asii jsou již několik stovek let užívány jako lék.
Nabídnout jim můžete předem připravené krmné směsi, které vyřeší veškeré dumání nad tím, zda se křepelkám dostává opravdu všech potřebných látek. Můžete jim dávat krmné směsi pro nosnice nebo pro krůty. Chcete-li si připravit domácí krmiva, použijte obilné šroty a důležitou masokostní moučku.
Křepelky je doporučováno chovat ve speciálních klecích s popelištěm. Pro jednoho jedince jedna klec. Křepelky totiž velmi těžko snášejí zimu, nejvíce jim vyhovuje teplota kolem 20 stupňů. Drobnochovatelé chovají křepelky pohromadě ve voliérách. Někteří chovatelé využívají i prázdné králíkárny.
Těmto drobným zvířátkům vadí průvan a vlhkost. Důležité je mít prostor, kde křepelky chováte, dobře zabezpečený před predátory, ale i před kočkami a psy.
Pokud neplánujete vlastní rozmnožování chovu křepelek, nepořizujte do hejna křepelčí kohouty. Křepelkám častokrát dělají zle a dochází v hejnu k řadám neshod.