Zkoušíte si se svými slípkami občas poklábosit? Mluvení má na slepice dobrý vliv. Cítí od Vás zájem. Slepice samozřejmě nereagují na Vaše slova, ale na tón Vašeho hlasu.
Začít můžete něčím nenásilným. Třeba: „ Tak co, holky? Jak jste se celý den měly?“ Časem se naučí slípky na Váš hlas reagovat a i Vám odpoví. Díky rozhovorům si vytváříte a později prohlubujete vzájemné pouto.
Se svými kuřicemi se prostě a nenásilně dejte do řeči, když každé ráno navštěvujete jejich kurník a výběh. Živě s nimi hovořte. Můžete je i trochu pokárat nebo naopak pochválit. Poděkujte jim za novou snůšku.
Neomezujte se pouze na jednoduché pohovoření si. Slepicím můžete i zazpívat. Zní to bláznivě, možná si i jako blázni z počátku budete připadat. A nenápadně se rozhlížet, jestli se za plotem nevyskytnul soused, který si nad Vaším počínáním klepe na čelo. Slípky dobře reagují na melodie, tudíž jim bude vyhovovat i příjemná hudba.
Rozvinutí komunikace Vám napomůže si snáze získat pozornost u slepiček. Dokážete je rychleji svolat v případě potřeby. Můžete je naučit se seběhnout na zvolání nebo třeba na hlasité zatleskání, podobných praktik vužívá i kohout.
Pokud Vám na vztahu se slepičkami opravdu záleží a rádi byste si je vychovali jako své mazlíčky, komunikace je dobrým prostředkem. Ještě lépe ale pochodíte se zdravými pamlsky. Krmení splňuje u zvířat roli výborného motivátoru.
Díky nabízené odměně si postupně vybudujete důvěru i té nejzatvrzelejší slepičky. Některá plemena se nechají v podstatě od prvního dne pochovat a polaskat v peří a pozornost od Vás vyloženě vyžadují.
Slepičky tento přístup činní v životě šťastnější. Vybudovat si s nimi vztah má smysl. Šťastná slepice se rovná zdravá slepice s výtečnou snáškou. Podporujete její vitalitu a chuť do života.
Díky vřelému vztahu ke svým holkám, lépe a rychleji v hejnu rozpoznáte prvopočátky nějakého problému.