První, co většinu chovatelů zaujme na kadeřavé slepici, je její roztodivný vzhled a úžasný, vřelý temperament. Pořídit si je můžete jak ve standardním vzrůstu, tak zakrslé. Jejich neotřelý vzhled tvoří peří, které se vykrucuje ven a nepřiléhá k tělu, jak tomu bývá u většiny běžných plemen slepic.
Kadeřavky se i díky netradičnímu zbarvení peří dostávají často na výstavní prkna. Svoje nadýchané peří totiž umí nosit s náležitou noblesou a hrdostí.
Žlutohnědé, bílé, černé, modré, stříbrošedé… vše, co si budete přát. Zkrášlit výběh, nebo zahradu dokáží rovnou v několika barevných provedeních. Jejich jedinečný vzhled v celé slepičí říši na ně beze sporu přitahuje zraky širokého okolí.
Jejich nezvykle rostlé peří je opravdovou hříčkou přírody. Doslova se jedná o genetickou mutaci peří, kdy jeho struktura je od toho běžného zcela odlišná. Díky nadýchanému peří vypadá slepici mohutnější než ve skutečnosti je.
Přesný původ kadeřavých slepic není znám. Víme, že pocházejí z Asie, odkud byly do Evropy dovezeny v 18. století. Jako přesnější lokace jejich původu se uvádí Filipíny, Jáva, Indie.
Ve slepičím světě koluje fáma, že tyto slípky byly ve skutečnosti vyšlechtěny v Německu a aby se obešly byrokratické tahanice uvedl jejich šlechtitel místo původu jižní Asii.
Kadeřavé slípky snášejí ročně spoustu vajec, proto vám nebudou sloužit pouze jako netradiční ozdoba. Roční přírůstek vajec od kadeřavky se pohybuje kolem 170 ks. Vajíčka jsou zbarvena od bílé až po žlutou skořápku, vždy záleží na barevném rázu slepice. Jednotlivé vejce váží kolem 58 g.
Kadeřavky jsou hlavně jedny z nejlepších kvočen vůbec. Na vajíčka budou usedat bez problémů a poté se stanou příkladnými matkami.
Jejich netradiční peří je náročnější na péči. Musíte dávat pozor, aby slípky nepromokaly, případně aby jim peří nezarůstalo do očí nebo do běháků. Jejichkurník je důležité udržovat suchý a v čistotě.