Pojďme se společně podívat, jak můžete profitovat z toho, že na své pozemky vypustíte perličky. Maso a vejce napadnou asi každého, ale co tu máme dál? Tito netradiční ptáci mohou poskytnout řadu výhod například i vašemu pozemku.
Perličky plní funkci přírodního poplašného systému. Díky svému temperamentu, životní energii a hlavně hlasovým projevům nedovolí žádnému dravci ani skulinou proklouznout. Díky nim se různí predátoři začnou vašemu obydlí vyhýbat obloukem, čímž ochrání i další zvířata, které doplňují váš chov.
Umí zatočit i s drobnými hmyzími záškodníky, které tvoří alternativní zdroj perličí potravy. Perličky trpí bláznivou chutí na příslušníky hmyzí říše. Perličky dokonce zvládnou ulovit i nějakou tu myš a sníst jí.
Perličky snášejí o něco menší vajíčka než slepice. Zahrnou vás kolem stovky vajec za rok. Jejich vajíčka budete občas muset hledat jinde, než se nachází snáškové hnízdo, protože perličky mají tendenci zanášet.
Maso perliček obsahuje nízký podíl tuku a kalorií než maso ostatní drůbeže.
Trus perliček je výborným hnojivem. Pokud je pustíte na svojí zahradu, pěkně vám pohnojí trávník. Perliččí trus můžete shromažďovat a používat ho jako hnojivo na své záhonky.
Perličky můžete nechat pobíhat spolu s ostatními zvířaty. Vycházet s nimi budou bez problémů. Díky jejich velikosti jim vyhovuje větší výběh, kde si obstarají díky svojí shánlivosti spoustu potravy samy. Perličky se pro tento účel rády volně potulují, přesto zůstávají v blízkosti svých kurníků.
Pokud máte k dispozici větší výběh, určitě ho dejte perličkám k dispozici. Nebudete o ně muset skoro pečovat.
Pozorování perliček vám přináší nekonečnou zábavu. Tato zvířátka jsou nadmíru legrační stvoření nemluvě o vlastních, v líhních odchovaných kuřátkách.